Totalny outsourcing IT

Outsourcing IT staje się powoli standardem w bardzo wielu, nawet małych firmach. Jest to kwestia stosunkowo oczywista, jeśli się nad tym trochę mocniej zastanowić, ponieważ kwestie IT to zagadnienia o wysokim stopniu specjalizacji i większość firm nie ma z nimi nic wspólnego. Nie jest dla nas dziwne, że firma nie prowadzi remontu własnych biur, tylko zleca to specjalistom. W przypadku outsourcingu IT sprawa jest jeszcze bardziej naturalna. Specjalizujące się w tym podmioty idą z każdym rokiem coraz dalej i dzisiaj możemy mówić już o pełnym zakresie usług związanych z outsourcingiem IT.
Usługa totalna
Co składa się na taką usługę totalną? Przede wszystkim, podstawowy outsourcing IT. Chodzi tutaj o wykonywanie prostych usług, które jednak wymagają odpowiedniej infrastruktury, na przykład prowadzenie baz danych firmy, zarządzanie jej serwisami internetowymi oraz tworzenie zewnętrznych kopii zapasowych jej danych. Firma może cały system komunikacji oprzeć o oferenta zewnętrznego. Coraz częściej usługa totalna obejmuje także zakup sprzętu do firmy. Jakie konkretnie komputery są potrzebne na dane stanowisko pracy? Jeśli jest to stanowisko na przykład grafika komputerowego, on sam będzie wiedział najlepiej, ale jeśli jest to stanowisko pani Krysi z księgowości, pani Krysia powie nam, że najlepszy będzie komputer czarny z ładnym pulpitem w kotki.
Do tego do usługi totalnej w ramach outsourcingu IT powinny się zaliczać także kwestie związane ze szkoleniem pracowników. Jest to ważne, ponieważ zazwyczaj najwięcej szkód w infrastrukturze informatycznej firmy robią sami pracownicy przez swoją lekkomyślność.

Działania, których można się pozbyć
Nasza firma zna się na jednej rzeczy, a jeśli prowadzimy trochę większą firmę, znamy się nawet na kilku różnych rzeczach. To właśnie w związku z tym faktem nasza firma powstała. Inni płacą nam za to, że jesteśmy w stanie coś zrobić lepiej od nich i nasze usługi opłacają im się bardziej niż samodzielne podejmowanie się określonych zadań. To działa także w drugą stronę. W związku z tym, że znamy się na kilku rzeczach, nie znamy się na kilkudziesięciu innych i warto jest poszukać ludzi, którzy będą się na nich znali lepiej od nas. Sami byśmy sobie pewnie poradzili, ale nie za dobrze. Takie podejście to właśnie outsourcing.
Outsourcing
Outsourcing IT, outsourcing usług księgowych, outsourcing sprzątania i ogólnie pozbywanie się czynności, które dla naszej firmy byłyby tylko obciążeniem, to znakomity pomysł. Outsourcing IT to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji, ponieważ większość firm nie ma większego pojęcia o obsłudze informatycznej własnej organizacji, a już tworzenie jakichkolwiek zabezpieczeń czy systemów przechowywania danych jest dla większości podmiotów zupełnie nieosiągalne. W najgorszych przypadkach, firmy są przekonane, że robią to dobrze, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. W ramach outsourcingu IT można uzyskać dostęp do gotowych rozwiązań i infrastruktury przygotowanej specjalnie z myślą o naszej firmie i to w taki sposób, że z miejsca można zacząć z wszystkiego korzystać. Dobre firmy oferujące usługi informatyczne zaproponują nam dodatkowo różnego rodzaju szkolenia, jeśli to będzie potrzebne, jak również mogą zaopatrzyć nas we wszystkie podstawowe urządzenia elektroniczne, których możemy potrzebować.

Posted in IT

Dodaj komentarz