Jak często trzeba odwiedzać dentystę?

Wizyty u dentysty nie są niczym przyjemnym, jeśli są odbywane rzadko. W takich sytuacjach po prostu stan naszych zębów i całej jamy ustnej jest zazwyczaj tak zły, że bez odrobiny bólu się nie obejdzie. Dlatego warto jest odbywać odpowiednio regularne wizyty u dentysty, co przełoży się na znacznie mniej czynników negatywnych związanych z takimi odwiedzinami.

Typowy Polak u dentysty

Z  naszymi wizytami naprawdę nie jest dobrze. Statystyki są różne, ale typowy Polak dentystę widzi rzadziej niż raz w roku, a bardzo duża część osób u dentysty pojawia się tylko wtedy, kiedy pojawi się w ich ustach ból lub jakiś problem niecierpiący zwłoki, na przykład ukruszony ząb. Nawet w takich sytuacjach jednak Polak potrafi dentystę pomijać. Trzeba sobie zdawać sprawę z faktu, iż czas jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju próchnicy. Nawet najedzenie się na wieczór czekolady i pozostawienie jej na zębach nie będzie problemem, jeśli jest to wyczyn jednorazowy, a potem rano się zęby umyje i będzie się już regularnie dbało o stan zębów. Jeśli jednak zęby będą trochę niedokładnie umyte i ten stan utrzyma się przez wiele miesięcy i dentysta warszawa wola nie będzie w tym czasie odwiedzany, próchnica murowana.

Częstotliwość wizyt

Jak zatem często dentysta warszawa wola powinien się z nami widzieć, a właściwie jak często to my powinniśmy do niego zaglądać? Wielu dentystów twierdzi, że dentysta warszawa wola powinien zobaczyć zęby przynajmniej raz na trzy miesiące, czyli raz na kwartał. Na pewno nic złego się nie stanie, jeśli częstotliwość wizyt będzie aż tak wysoka, ale osoby odpowiednio dbające o zęby muszą odwiedzać swojego dentystę tylko i aż raz na pół roku. Taki czas wystarczy, by wszystkie drobne problemy zostały usunięte, kiedy jeszcze są problemami drobnymi.

Dodaj komentarz