Eliminacja zmarszczek

Nasza współczesna kultura oszalała na punkcie zmarszczek. Nie chodzi niestety o to, że stały się modne. Jest wręcz przeciwnie, czyli zmarszczki to dzisiaj element wręcz stygmatyzujący, przez który wiele osób czuje się źle i nawet jest traktowanych jako wyglądające źle. Z tego powodu tworzy się bardzo wiele różnych terapii, których celem jest eliminowanie zmarszczek. Większość to bardzo nieskuteczne kremy, które są prawie tak skuteczne jak dobre placebo, ale powstają też terapie bardzo efektywne, chociaż oczywiście nie dające nam jednorazowego efektu na resztę życia. Na dzisiaj najlepszym rozwiązaniem problemu zmarszczek jest botox Warszawa.
Wygładzanie skóry w strzykawce
Botox Bemowo to w swojej istocie bardzo prosty zabieg. Polega on na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w miejsca, gdzie powstają zmarszczki. Botox warszawski to toksyna powodująca paraliż nerwów wchodzących z nią w bezpośredni kontakt. Okazuje się bowiem, że zmarszczki to nie tyle defekt skóry, co jej nieprawidłowe układanie się i niewłaściwe mechanizmy powodujące napinanie się skóry. Jeśli napina się w złym miejscu, gdzieś indziej się pomarszczy. Proste. Botox powoduje, że nerw jest punktowy wyłączony i nie docierają do niego informacje o napinaniu skóry. W ten sposób jest ona rozluźniana i zmarszczki zanikają. Efekt, w zależności od sposobu przeprowadzenia zabiegu, utrzymuje się standardowo od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. Popularyzacja zabiegu bardzo mocno obniżyła jego cenę, dzięki czemu powtarzanie procedury raz na rok nie jest jakimś wielkim problemem, a jeśli nie ma poważnych przeciwwskazań, nie ma też istotnych efektów ubocznych.

Czy botox jest bezpieczny?
Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, czyli tak zwanego botoxu, wykonuje się coraz częściej, a niekwestionowaną stolicą tego typu zabiegów jest nie kto inny, jak stolica naszego kraju, czyli Warszawa. Cały czas jednak sporo osób nie jest przekonana, czy botox Warszawa to dobre rozwiązanie, ponieważ ta nazwa handlowa brzmi całkiem zachęcająco i nowocześnie, ale toksyna botulinowa to swojski jad kiełbasiany, który już jest trochę mniej apetyczny. Czy botox Warszawa to na pewno dobre rozwiązanie dla nas?
Nic nam nie grozi
Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca oczywista, ponieważ niektóre schorzenia sprawiają, że z botoxu w Warszawie lepiej nie korzystać. Zresztą wszędzie indziej przeciwwskazania będą takie same, więc odpadać będzie nie tylko botox warszawski, ale także każdy inny. Dermatolodzy i kosmetyce wykonujący rożnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem botoxu dobrze znają wszystkie przeciwwskazania i jeśli takowe wykryją u nas, zasugerują nam rezygnację z zabiegu lub odmówią jego wykonania, jeśli czynniki ryzyka byłyby poważne, a my dalej byśmy się upierali na zabieg. Botox sam w sobie jest bardzo umiarkowanie szkodliwy i jeśli podany jest w sposób prawidłowy, największe skutki uboczne, jakie mogą się pojawić, przemijając najpóźniej po 72 godzinach, a najczęściej powstające podrażnienia znikają nie później niż po dwóch dobach. Naprawdę nie ma się czego bać i niech najlepszym dowodem na to będzie fakt, że botox trzeba podawać regularnie, ponieważ jego działanie przemija, więc naprawdę bardzo trudno jest w takiej sytuacji doprowadzić do powstania jakichś realnych problemów. Ba, specjaliści od botoxu nawet by chcieli, by ta toksyna byłą środkiem bardziej niebezpiecznym i tym samym skuteczniejszym.

Dodaj komentarz