Drogie czy tanie?

Meble gabinetowe można kupić już za naprawdę niewielkie pieniądze, ale trzeba się zastanowić, czy na pewno jest to dobry wybór. Oszczędzanie samo w sobie to oczywiście zawsze dobre rozwiązanie. Sęk w tym, że jeśli pójdzie się tą droga o krok za daleko, nie uda się zrealizować podstawowego celu, dla którego w ogóle sięgnęliśmy po portfel. Jak to jest zatem w przypadku mebli gabinetowych?
Prezencja i użyteczność
W przypadku mebli gabinetowych mamy podobną sytuację jak z meblami po prostu do biura. Jest to bowiem wyposażenie miejsca pracy oraz element dekoracyjno-reprezentacyjny. Takie połączenie wymaga od nas zapewnienia nam przynajmniej podstawowej użyteczności połączonej z wygodą dla osoby pracującej w danym miejscu i dołożenie do tego jeszcze czynnika związanego z reprezentacyjnością, czyli odpowiednią jakość opartą na modzie.
Zazwyczaj wystarczy w tej kwestii wpisać się w dominującą w danym czasie stylistykę. Meble gabinetowe produkowane są w bardzo różnych wersjach i oczywistym jest, że celowanie w najmodniejsze produkty sprawi, że za pół roku będziemy już niemodni, a po takim czasie raczej mebli wymieniać nie będziemy. Lepiej jest znaleźć coś mniej więcej modnego i uniwersalnego, co będzie posiadało odpowiednią jakość wykonania, by po kilku latach nie zacząć straszyć petentów przybywających do gabinetu szefa.
Trzeba mieć na uwadze, że za jakość wykonania się płaci, ale wcale nie muszą to być duże pieniądze. Wysokie ceny zwykle związane są z drobiazgami, które kosztują ekstra i chociaż mogą być interesujące, stanowią raczej wartość dodaną do wystroju biura niż faktycznie jego element podstawowy, element definiujący. Rezygnacja z solidności wykonania będzie zawsze złym pomysłem.

Meble do gabinetu – priorytety
Wybieranie mebli gabinetowych i ogólnie mebli do biur nigdy nie jest proste, ale gabinet to zawsze największe wyzwanie. Zazwyczaj nie ma w ogóle się co nastawiać na to, że uda nam się kupić coś idealnie pasującego do koncepcji, jaka sobie z góry założyliśmy. Do tego nie ma też co liczyć na sytuację, w której przeglądając oferty produktów w katalogach czy bezpośrednio w sklepach jakieś meble gabinetowe do nas przemówią i będziemy wiedzieli od razu, że właśnie takie meble gabinetowe chcemy u siebie mieć. Zazwyczaj trzeba sobie ustalić określone priorytety, o które będziemy musieli opierać nasze decyzje zakupowe.
Lista priorytetów
Pierwszym priorytetem w kwestii mebli gabinetowych musi być moda. Jest tak dlatego, że meble te muszą być reprezentacyjne, a tego nie uzyskamy, jeśli nasze meble będą odbiegały od standardów, którymi kieruje współczesny świat, nie uda nam się wykreować odpowiedniego przekazu, zaprezentować się we właściwy sposób. W przypadku wszystkich mebli do biur, a w przypadku mebli gabinetowych w szczególności, jest to bardzo ważna kwestia.
Druga na liście priorytetów powinna być ergonomia. Gabinet jest miejscem, w którym ktoś realnie będzie pracował i będzie spędzał tam długie godziny każdego dnia. Zapewnienie odpowiednich warunków do pracy jest zatem koniecznością praktyczną.
Ostatnią kwestią na liście priorytetów powinna być cena mebli. Przeinwestowanie jest zawsze zagrożeniem dla każdej firmy, przez co trzeba tego unikać jak ognia. Jeśli spełnione są dwa powyższe warunki, czyli meble do gabinetu wpisują się w panującą obecnie modę i są dobrze dostosowane do realnej pracy, spokojnie można starać się minimalizować ich koszty. Pole manewru nie jest duże, ale na pewno istnieje.

Dodaj komentarz