Donice idealne na taras

Nasz taras jest miejsce, który po okresie swoistego niebytu w naszej ogólnej świadomości z powrotem trafia na pierwszy plan jako miejsce, gdzie chcemy spędzać możliwie dużo czasu. W związku z tym naturalnym jest, że staramy się nasze tarasy upiększać i sprawiać, by przebywało się na nich przyjemniej. Najprostszym, a na pewno najbardziej efektywnym sposobem na poprawianie jakości tej przestrzeni jest wykorzystywanie roślin. W praktyce będą to oczywiście rośliny doniczkowe, a w zasadzie donicowe, ponieważ będziemy chcieli wykorzystywać nie tylko jakieś małe doniczki wypełnione małymi kwiatkami, ale także porządne donice na taras, w których umieścimy coś więcej.

Donice duże i małe

Duże donice na taras to możliwość umieszczania w nich na przykład krzewów ozdobnych. Jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ pozwala nam sterować układem tarasu, tworzyć dla niego ścianki i sprawia, że czujemy się tam niczym w ogrodzie. Do tego rośliny ozdobne tego typu dają nam większe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację estetyczną przestrzeni. To wszystko razem tworzy przestrzeń pełną natury.

Nie należy jednak tak z miejsca odrzucać wszystkich mniejszych donic, ponieważ ich obecność pozwala nam na umieszczanie niewielkich roślin tam, gdzie nie zmieszczą się propozycje większe. Mowa tutaj przede wszystkim o rzeczach, które można zawiesić, powiesić lub przewiesić i w ten sposób uzyskać naprawdę naturalne otoczenie się roślinnością, a nie tylko tworzyć z niej wysepki, na co pozwalają największe donice na tarasy. Stworzymy z roślinności szkielet dekoracji, który potem będziemy mogli rozbudowywać poprzez stosowanie mniejszych propozycji i bardziej delikatnych dekoracji.

Postawić czy zawiesić?

Tarasy po wielu latach pewnego zapomnienia zaczynają znowu wracać do łask. Zaczynamy ponownie się nimi cieszyć i chcemy, by wyglądały one pięknie, były wygodne i były miejscem, gdzie przyjemnie spędza się czas. Jednym z najlepszych sposobów na równoczesne zapewnienie realizacji wszystkich trzech z powyższych kwestii jest wypełnienie tarasów roślinami. Zrobić to można skutecznie praktycznie tylko z wykorzystaniem donic na taras, ponieważ trzeba zapewnić roślinom odpowiednie możliwości bytowania, a w inny sposób można to zrobić, lecz na pewno nie będzie to rozwiązanie równie wygodne. Jak konkretnie się za to zabierzemy.

Masa opcji

Na pewno nie można narzekać na brak możliwości pod tym względem. Dostępne na rynku donice na taras prezentują bardzo wiele różnych opcji, wykonane są z różnych materiałów, posiadają zdobienia o różnej ekspresyjności i skali. W praktyce najważniejsze decyzje dotyczą często tego, czy wybrać donice na taras o charakterze stojącym, czy raczej donice, które zawisną, albo bezpośrednio na ścianie, albo na przykład przewieszone przez balustradę. W rzeczywistości nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z obu opcji na raz. Donice tarasowe w wersji stojącej i wiszącej można jak najbardziej łączyć, chociaż trzeba uważać na sytuację, w której na tarasie umieścimy zbyt dużą ilość roślin. Wtedy po prostu zrobi się tłoczno. Można dodać, że w kwestii donic na tarasy taka sytuacja nie jest jakoś specjalnie szkodliwa, ponieważ donice na upartego mogą stać nawet jedna na drugiej, ale po prostu poprzez tłok zniszczymy cały efekt, który budujemy poprzez wykorzystywanie donic.

Dodaj komentarz